+ 48 535 504 100 biuro@klimatyzacja.gda.pl

Oferta WENTYLACJA

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne stosuje się w pomieszczeniach wymagających specjalnej obróbki powietrza. Ich zasadniczą funkcją jest zapewnienie wymiany i obróbki powietrza(tłoczenie, filtrowanie, podgrzewanie, schładzanie, nawilżanie, osuszanie powietrza) rozprowadzanego przez  instalację wentylacyjną budynku lub jego części. Zapewniają stały dopływ świeżego, przefiltrowanego powietrza, eliminują z niego potencjalnie szkodliwe czynniki, poprawiają komfort oddychania. W ciągu godziny mogą wymienić powietrze o objętości od kilkudziesięciu m3 do kilkudziesięciu tysięcy m3.

Zastosowanie: Centrale wentylacyjne mogą być stosowane w wielkopowierzchniowych budynkach komercyjnych, halach produkcyjnych, a także w wymagających obiektach takich jak szpitale, laboratoria oraz w domach jednorodzinnych lub małych budynkach usługowych.

Rooftopy

Rooftopy to klimatyzatory dachowe , ich podstawowym zadaniem jest przygotowanie powietrza do obsługi wybranych pomieszczeń lub stref budynku. Centrale te są wyposażone w zespół urządzeń pozwalających na pełną obróbkę powietrza. Oprócz funkcji ogrzewania i chłodzenia, klimatyzatory dachowe oferują opcję przełączenia do trybu „freecooling”, jako  trybu oszczędzania energii w okresach przejściowych.

Zastosowanie: Rooftopysprawdzają się w takich obiektach jak  centra handlowe, hale produkcyjne, lokale gastronomiczne, czy obiekty sakralne.  Wykorzystuje się je również w przemyśle spożywczym czy mięsnym, gdzie spełniają funkcję urządzeń klimatyzacyjnych, a także wentylacyjnych.

Rekuperatory

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń.Wpływa na redukcję ogólnych kosztów zużycia energii,  odprowadzając nieświeże powietrze, a następnie odzyskują ciepło lub chłód do ogrzania lub schłodzenia zasysanego świeżego powietrza.Dzięki wykorzystaniu tej energii, system pozwala zaoszczędzić do 30% wstępnych nakładów kapitałowych instalacji grzewczych i chłodzących. Dodatkowo eliminuje hałas i przeciągi, zapobiega zawilgoceniu pomieszczeń i rozwoju grzybów i pleśni, usuwa nieprzyjemne zapachy, dwutlenek węgla, kurz oraz wiele innych substancji chemicznych wydzielanych z materiałów budowlanych i wystroju wnętrz.

Zastosowanie: Rekuperatory montuje się w pomieszczeniach nowo remontowanych oraz domach jednorodzinnych.

Wentylatory

Wentylator jest rodzajem sprężarki wymuszającej na powietrzu prędkość i ruch w określonym kierunku. Zadaniem wentylatora jest skuteczne odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza wewnętrznego  typu para wodna, zarodniki grzybów i pleśni. Dobrze dobrany i poprawnie zainstalowany wentylator zapewnia odpowiednią jakość powietrza. Wysoka sprawność oraz gwarantowane optymalne parametry przepływowe wentylatorów pozwalają na oferowanie produktów energooszczędnych i przyjaznych środowisku. W  ofercie posiadamy wentylatory kanałowe, ścienno-okienne i wentylatory o wykonaniu specjalnym.

Zastosowanie: Wentylatory stosuje się  do systemów wentylacji przemysłowej, budownictwa mieszkalnego i obiektów inwentarskich, do układów chłodzenia agregatów grzewczych, sprężarkowych, prądotwórczych i klimatyzacyjnych czy też w zastosowaniach w suszarnictwie i przechowalniach płodów rolnych.

Aparaty grzewczo – wentylacyjne

Aparaty grzewczo – wentylacyjnesą to urządzenia służące do przygotowania żądanej ilości powietrza o odpowiednich parametrach do ogrzewania pomieszczeń wysokogabarytowych. Są one przystosowane do ogrzewania powietrza z pomieszczeń, bądź całkowicie świeżego powietrza, napływającego przez kanał czerpny, jak również mieszanego w dowolnym stosunku w przypadku wyposażenia aparatu w skrzynkę czerpną. Do podgrzewania powietrza mogą być stosowane nagrzewnice wodne, elektryczne lub gazowe. Bogate wyposażenie dodatkowe daje możliwość dowolnej konfiguracji systemu.

Zastosowanie: Aparaty grzewczo-wentylacyjne przeznaczone są do wentylacji hal przemysłowych, magazynów itp.

Osuszacze

Osuszacze to urządzenia stworzone do walki z wilgocią w powietrzu, głównym czynnikiem powodującym korozję, rozwój pleśni i drobnoustrojów. Usuwanie wilgoci powietrza odbywa się według trzech metod różniących się w podstawach:

  • ochładzanie powietrza z wykraplaniem wody
  • absorpcji wody przez higroskopijne ciecze
  • adsorpcja pary wodnej przez pochłanianie na stałych powierzchniach.

W ofercie posiadamy osuszacze kondensacyjne oraz osuszacze adsorpcyjne.

Zastosowanie: Idealne rozwiązanie do kuchni, łazienki, biblioteki, pubów, pralni, basenów, klubów fitness, magazynów, hal produkcyjnych oraz zalanych, zawilgoconych pomieszczeń.

Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne są urządzeniami do zabezpieczania pomieszczeń przed niekontrolowanym napływem powietrza zewnętrznego. Odpowiednio dobrana kurtynazapobiega przedostawaniu się powietrza zewnętrznego do pomieszczenia jak również ucieczce powietrza wewnętrznego na zewnątrz co jest szczególnie ważne w zimie. Do zalet urządzeń należy znaczne zmniejszenie kosztów energii (nawet do 70%) zapewnienie ciepła w pomieszczeniu, ograniczenie napływu zanieczyszczeń powietrza z zewnątrz jak pyły, kurz, spaliny, owady oraz łatwość instalacji i konserwacji.

Zastosowanie: Kurtyny powietrzne znajdują zastosowanie we wszystkich typach pomieszczeń: przemysłowych, magazynowych, biurowych, sportowych, hotelowych, restauracyjnych oraz mieszkaniowych.