+ 48 535 504 100 biuro@klimatyzacja.gda.pl

Oferta KLIMATYZATORY

Klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne są to jednostki typu split przeznaczone do montażu na ścianie. Urządzenia te charakteryzują się wyjątkową estetyką oraz są bardzo atrakcyjne cenowo. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, a sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Proponujemy klimatyzatory z samym chłodzeniem lub z chłodzeniem i grzaniem (pompa ciepła). Klimatyzatory z pompą ciepłaumożliwiają automatyczną pracę od chłodzenia do grzania. Walory tego typu klimatyzatorów to wysoka sprawność i ekonomiczność w eksploatacji, cicha praca i energooszczędność.

Zastosowanie: Klimatyzatory ścienne są najpopularniejszymi jednostkami instalowanymi w biurach, domach i mieszkaniach.

Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe są klimatyzatorami typu split przeznaczonymi do zabudowy w sufitach podwieszanych. Posiadają jedno, dwu lub cztero kierunkowy nawiew, dzięki czemu równomiernie rozprowadzają powietrze w pomieszczeniu. Cechuje je cicha praca, elegancki wygląd, wysoka energooszczędność, automatyczne przełączenie trybu pracy chłodzenie-ogrzewania, pełna automatyka sterowania.

Zastosowanie: Klimatyzatory kasetonowe można zamontować w miejscach o dużych powierzchniach oraz wysokich wymaganiach architektonicznych tj centra handlowe, restauracje, biura, hotele, sklepy, sale konferencyjne.

Klimatyzatory kanałowe

Klimatyzatory kanałowe to jednostki typu split. Umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie. Montowane są w przestrzeni między stropowej dzięki czemu są niewidoczne, a powietrze rozprowadzane jest równomiernie i wielopunktowo. Klimatyzator automatycznie nastawia temperaturęnawiewanego powietrza, jako średnią temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń, posiada pełną automatykę sterowania, automatyczne przełączenie trybu pracy chłodzenie-grzanie oraz możliwość klimatyzowania sąsiednich pomieszczeń.

Zastosowanie: Klimatyzatory kanałowe doskonale sprawdzają się w obiektach takich jak restauracje, hotele, pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, obiekty użyteczności publicznej, domy mieszkalne.

Klimatyzatory podstropowe

Klimatyzatory podstropowe są to urządzenia typu split przeznaczone do montażu pod sufitem lub przy podłodze.Urządzenia te cechuje nowoczesny wygląd, cicha praca, duży zasięg strugi wypływu powietrza, zdalne sterowanie pilotem, automatyczne kierowanie nawiewem, energooszczędny tryb pracy. Proponujemy klimatyzatory z samym chłodzeniem lub chłodzeniem i grzaniem (pompa ciepła).

Zastosowanie: Klimatyzatory podstropowe polecane są dla zastosowań komercyjnych jak centra handlowe, biurowce jak i indywidualnych, domy, mieszkania.

Klimatyzatory stojące

Klimatyzatory stojące są to urządzenia wolnostojące typu split. Urządzenie te charakteryzuje duża wydajność chłodnicza (13,7 kW), dzięki temu sprosta niebagatelnym wymaganiom. Klimatyzator może chłodzić lub ogrzewać pomieszczenie. Urządzenie posiada funkcje automatycznego restartu, zaawansowany automatyczny typ pracy.

Zastosowanie: Klimatyzator stojący stosuje się w pomieszczeniach technicznych np., serwerownie, gdzie zachodzi potrzeba utrzymania stałej temperatury powietrza.

System Multisplit

W klimatyzatorach multisplit jedna jednostka zewnętrzna jest podłączona do 2 lub 5 jednostek wewnętrznych, z których każda może pracować niezależnie. Podłączenie do jednego agregatu kilku urządzeń wewnętrznych daje możliwość indywidualnego chłodzenia lub grzania poszczególnych pomieszczeń, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami energii elektrycznej.
Panele wewnętrzne sterowane są pilotem co umożliwia niezależną pracę pojedynczych jednostek i wykorzystanie funkcji urządzenia w różnych pomieszczeniach. System multisplit umożliwia dobór jednostek o różnej mocy i parametrach.

Zastosowanie:  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy istnieje potrzeba klimatyzowania kilku pomieszczeń biurowych, mieszkalnych lub obiektów, w których ze względu na ograniczenia architektoniczne nie ma możliwości montażu kilku jednostek zewnętrznych.

System VRF

System VRF to systemy klimatyzacyjne o zmiennej wydajności geometrycznej jednostki zewnętrznej, regulowanej płynnie przez sterownik. Umożliwiają tworzenie skomplikowanych, systemów klimatyzacyjnych, poprzez odpowiednie łączenie jednostek zewnętrznych (do 136kW) i wewnętrznych (do 80 urządzeń), dając tym samym duże możliwości sterowania – indywidualne nastawy dla każdej jednostki wewnętrznej, z jednoczesnym chłodzeniem i grzaniem oraz monitoringu. Szeroka gama jednostek wewnętrznych umożliwia pełną integrację systemu z budynkiem zachowując jego estetykę wewnętrzną i zewnętrzną przy niskim poziomie hałasu.

Zastosowanie: System VRF znajduje zastosowanie w klimatyzacji budynków, hal produkcyjnych, montażowych, itd.

Klimatyzacja precyzyjna

Klimatyzatory precyzyjne z dużą dokładnością regulują parametry powietrza wewnętrznego jak temperaturę i wilgotność względną. W ten sposób uzyskiwany jest bardzo wysoki stopień czystości powietrza. W ofercie posiadamy bardzo szeroką i różnorodną tego typu urządzeń produkcję firmy HiRef z Grupy Galletti. Są to urządzenia najwyższej jakości, o praktycznie nieograniczonych możliwościach zastosowań. Większość modeli posiada opcję free cooling(swobodne chłodzenie), gwarantującej ich wysoką, eksploatacyjną efektywność energetyczną. Ze względu na konieczność zapewnienia pełnej niezawodności, niektóre urządzenia posiadają podwójne zasilanie oraz podwójny układ chłodniczy.

Zastosowanie:  Systemy i urządzenia klimatyzacji precyzyjnej przeznaczone są do zastosowań o specjalnych wymogach termodynamicznych uzdatniania powietrza w pomieszczeniach technicznych jak również dla przemysłu telekomunikacyjnego.

Klimakonwektory

Klimakonwektor jest urządzeniem służącym do utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Do jego podstawowych funkcji należy grzanie w okresie zimowym, chłodzenie w okresie letnim oraz dostarczanie świeżego powietrza. W klimakonwektorach czynnikiem chłodniczym/grzewczym jest woda lodowa. Wyróżniamy kilka rodzajów urządzeń: ścienne, przypodłogowe, podsufitowe, kanałowe oraz kasetowe. Zaletą klimakonwektorów jest ich cicha praca, estetyczny wygląd, łatwość w obsłudze oraz zapewnienie maksimum komfortu w pomieszczeniu

Zastosowanie: Klimakonwektory doskonale sprawdzają się w biurowcach, bankach, hotelach jak i w domach jednorodzinnych.

Belki chłodzące

Belka chłodząca to wymiennik ciepła umieszczony na suficie danego pomieszczenia. Wyróżniamy dwa rodzaje belek chłodzących: pasywne,  posiadające funkcję grzania oraz chłodzenia oraz aktywne, które dodatkowo oprócz tych dwóch podstawowych funkcji dostarczają świeże powietrze z zewnątrz przez system wentylacji. Czynnikiem chłodzącym dla belek jest woda lodowa. Do najważniejszych zalet urządzeń należą: niska całkowita wysokość zabudowy, cicha praca, niskie ryzyko powstawania przeciągów, równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Mimo małych wymiarów zewnętrznych panelu, konstrukcja umożliwia wysoką efektywność chłodzenia oraz równomierne rozprowadzanie powietrza.

Zastosowanie: Belki chłodzące montuje się w pomieszczeniach biurowych typu open space oraz w budynkach o otwartej przestrzeni, jak hale sportowe, hale wystawowe, czy obiektach oszklonych.

Chillery

Chiller (agregat wody lodowej)  to źródło chłodu dla potrzeb klimatyzacji, w których czynnikiem roboczym jest woda lodowa (30% roztwór wody i glikolu). Instalacje wody lodowej zasilają chłodnice klimatyzacji w centralach wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz różnego rodzaju instalacje przemysłowe. Dzięki zastosowaniu wody jako nośnika chłodu i odbiornika ciepła, instalacje wody lodowej są prawie całkowicie bezpieczne dla otoczenia oraz użytkowników. Chillery mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Wyróżniają się wysokim czynnikiem efektywności energetycznej, cichą pracą, możliwością współpracy z BMS, zaawansowaną technologią sterowania.

Zastosowanie: Agregaty wody lodowej instaluje się w budynkach biurowych, centach handlowych oraz w przemyśle.