+ 48 535 504 100 biuro@klimatyzacja.gda.pl

Oferta CHŁODNICTWO

Agregaty skraplające

Agregaty skraplającesłużą do skraplania dużych ilości freonu i są niezbędnym wyposażeniem każdego większego urządzenia chłodniczego. Zasilają chłodnice w magazynach/chłodniach lub są wykorzystywane w procesach technologicznych. Wyróżnia je cicha praca, wysoka wydajność, energooszczędna praca, niezawodność oraz stosowanie czynników chłodniczych przyjaznych środowisku.

Zastosowanie: Urządzenia stosowane są w przemysłowych instalacjach chłodniczych, meblach chłodniczych, małych chillerach oraz schładzalnikach do mleka.

Chłodnie wentylatorowe

Chłodnie wentylatorowe służą do chłodzenia cieczy w tym głównie ciepłej wody powietrzem zewnętrznym, w celu zapewnienia właściwego przebiegu skomplikowanego procesu chłodniczego i umożliwienia długoterminowego przechowywania „trudnych” produktów spożywczych. Chłodnice powietrza są wyposażone w rurki miedziane, lamele aluminiowe i odśrodkowe bądź osiowe wentylatory. Zaprojektowane dla chłodni ze świeżymi lub mrożonymi produktami. Przystosowane są do bezpośredniego chłodzenia przy pomocy takich czynników jak HCFC, HFC, CO2, dostępne też w wersji glikolowej. Dostępne z wydmuchem powietrza na jedną lub dwie strony.

Na potrzeby chłodnictwa, każdorazowo oferujemy najlepsze rozwiązania techniczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Komory chłodnicze

Komora chłodnicza stanowi zamkniętą przestrzeń otoczoną przegrodami o dużej izolacyjności cieplnej i paroszczelności, w której utrzymywana jest stała temperatura stosownie do wymaganych warunków dla przechowywanych produktów.  W swojej ofercie posiadamy komory chłodnicze (okołozerowe), mroźnicze, mroźnicze głębokiego mrożenia oraz komory z atmosferą kontrolowaną. Komory montujemy z odpowiednio przygotowanych elementów bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi. Montaż następuje zazwyczaj od strony wewnętrznej komory, co pozwala na optymalne wykorzystanie pomieszczeń.